Informacje o Modern Thinking

Modern Thinking to nazwa stowarzyszenia ze Szczecina i jednocześnie jego cyklu comiesięcznych spotkań o tematyce na pograniczu psychologii, filozofii i kultury współczesnej. Ideą stowarzyszenia jest nagłaśnianie myśli wartych rozpowszechniania, a symbolem – mózg i kolory: biały i czerwony.
Każde spotkanie ma na celu identyfikację rzeczywistych problemów dotykających współczesną społeczność Polaków (zarówno lokalną, jak i globalną), następnie debatę nad środkami zaradczymi, i kolejno – co najważniejsze – wprowadzanie ich w życie. Z zewnętrzną pomocą lub bez.
Stowarzyszenie ma charakter otwarty. Prowadzimy rekrutację ciągłą. Chcesz mieć wpływ na otoczenie, w którym żyjesz? Dołącz do nas!
modern thinking background cover facebook 33%.png

O spotkaniach:
Spotkania odbywają się w klimacie kulturalnej debaty. Badawczym okiem przyglądamy się polskiemu społeczeństwu, pytamy się, jakie ma bolączki, a następnie – zastanawiamy się czy pewne mechanizmy funkcjonowania/reagowania są warte zmiany. Prowadzący – pełni funkcję moderatora rozmowy kierując ją pytaniami zarówno do prelegentów jak i do publiczności zachęcając do wymiany poglądów, bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie itp. Każdy uczestnik może w ramach spotkania stać się na chwilę krytykiem kulturalnym, organem opiniotwórczym lub influencerem / popularyzatorem czy odkrywczych myśli, i zająć publicznie głos w kwestiach, które jego zdaniem są warte nagłaśniania. W trakcie spotkań można również zdobyć wiedzę, wsłuchując się w porady zaproszonych ekspertów (psychologów, coachów, polityków, filozofów, socjologów etc.) – z dziedzin zależnych od tematyki spotkania. Od zgłoszonych od mieszkańców problemów, a także – od sformułowanych wspólną dedukcją wniosków – stowarzyszenie Modern Thinking podejmuje następcze działania. Każdy więc uczestnik spotkania może mieć realny wpływ na przyszłe losy środowiska, w którym żyje. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca.

 

PS. Macie pomysły na tematy następnych spotkań? Chcecie przedstawić swoją inicjatywę? Jesteśmy otwarci na pomysły. Zostawcie wiadomość na messengerze lub piszcie bezpośrednio na: modernthinkingszczecin@gmail.com.

 

 

PS. Macie pomysły na tematy następnych spotkań? Chcecie przedstawić swoją inicjatywę? Jesteśmy otwarci na pomysły. Zostawcie wiadomość na messengerze lub piszcie bezpośrednio na: modernthinkingszczecin@gmail.com.